Blog kategorie
Jak dobrać biżuterię
Jak dobrać biżuterię

 

 

JAK DOBRAĆ BIŻUTERIĘ

 

1. Ktoś jest dla mnie ważny i chcę mu tu okazać (biżuteria na prezent)
Najlepszym pomysłem na prezent będzie biżuteria uniwersalna, zarówno pod względem wymiarów (naszyjniki, kolczyki), jak również stylistyki. Staram się, by w moich projektach różnorodność kształtów – od geometrycznych do roślinnych – łączył zawsze wspólny mianownik: klasyka odporna chwilowe trendy. Gwarantuje to, że prezent bez względu na indywidualne upodobania będzie trafiony i ponadczasowy. Z kolei ręczne wykonanie sprawia, że każdy element jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Dlatego też, bez względu na to, jak bardzo uniwersalną formę wybierzesz, każdy z pierścionków, kolczyków czy wisiorków będzie unikatowy, nigdy nie ma dwóch takich samych. Jak osoba, którą obdarowujesz.

2. Jestem wysoka / niska / lubię minimalizm / barok to moja ulubiona epoka (biżuteria dla mnie)
Biżuterię projektuję modułowo, co oznacza, że można za pomocą jej elementów osiągnąć zarówno skromny, minimalistyczny efekt, jak i bogaty, popadający w przepych baroku. Dzięki temu pierścionki czy kolczyki możesz dobrać tak do swojej osobowości, jak i chwilowego nastroju. Masz ochotę na subtelny i prosty efekt? Załóż kolczyki z kolekcji „Simple”. Lubisz się +-wyróżniać, a biżuterii im więcej tym lepiej? Połącz kilka pierścionków z kolekcji roślinnej. Projekty tworzę z myślą o uniwersalnej proporcji: biorę pod uwagę optymalny ciężar (biżuteria jest lekka, stworzona tak, aby nie obciążała ucha, ręki...) i wymiary, które dopasować można pod każde ucho, szyję i sylwetkę. Każdy element biżuterii – od zapięć po łączenia – został pomyślany tak, by wpasować się w kompozycję fragmentu ciała, które chcesz ozdobić.

3. Byle nie padało (biżuteria ślubna)
Biżuteria ślubna to nie tylko chwilowa ozdoba, ale przede wszystkim wspaniała pamiątka. Warto więc wybrać wzór, który będziesz mogła nosić nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale również na co dzień lub z okazji ważnych uroczystości. Doskonałym wyborem będą projekty, w których wykorzystane zostały motywy roślinne wraz z ich przebogatą symboliką dotyczącą na przykład stabilności czy wierności. W mojej ofercie znajdują się wzory bardzo minimalistyczne, jak również strojne i bogate, bez dzięki czemu bez problemu dopasujesz biżuterię do zarówno do sukni, jak i stylistyki, w jakiej utrzymana jest uroczystość. Ważne jednak, by zachować pewien margines dla ostatecznego efektu, biżuteria bowiem nigdy nie powinna wychodzić przed pannę młodą. W mojej wizji ślubne kolczyki i wisiorki stanowią urokliwy detal i subtelne uwieńczenie stylizacji.

4. Ada, to nie wypada! (biżuteryjny savoir-vivre)
Mamy ogromne szczęście, że żyjemy w czasach, w których możemy ubierać się tak, jak chcemy i nie krępują nas narzucone z góry, sztywne, często bezsensowne reguły. Część z nas funkcjonuje jednak zawodowo w wymagających warunkach, w których oczekuje się odpowiedniego dopasowania wyglądu do okoliczności. Warto więc kierować się kilkoma uniwersalnymi zasadami, które zapewnią Ci komfort i nie będą też w żaden sposób ograniczające. Najlepszym wyborem będzie z pewnością klasyczny minimalizm, którym wciąż można się bawić i kreatywnie wyrażać. Dwa proste pierścionki obok siebie czy drobny kolczyk w dodatkowej dziurce w uchu będą na tyle dyskretne, by nie odwracać uwagi od Twojej pracy, ale wciąż wyraziste. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie mniej popularnych dodatków biżuteryjnych do ozdobienia stroju, takich jak na przykład spinki do rękawów lub broszki upięte w nietypowych miejscach. Pamiętaj, nawet w najbardziej sformalizowanych sytuacjach, zachowuj zawsze pole do wyrażania siebie. Jak dbać o biżuterię: Biżuterię wykonuję wyłącznie z najwyższej jakości srebra, które jest materiałem naturalnie występującym w przyrodzie. W przeciwieństwie do tanich, popularnych stopów srebro jest bezpieczne dla zdrowia (używa się go w medycynie jako środka bakteriobójczego i antyseptycznego), nie zawiera niklu (jest antyalergiczne) i pięknie się starzeje (nie ulega trwałej korozji). W moich projektach ten szlachetny materiał występuje również w wersji pozłacanej (grubości 1,5-2 mikronów, czyli 24 karaty) oraz oksydowanej (postarzanej). Należy wiedzieć, że z czasem warstwa złocenia i oksydacji może ulec przetarciu, na co wpływa znacząco sposób użytkownika. Jednakże, proces projektowania uwzględnia te procesy, dzięki czemu subtelne przetarcia zyskują walor estetyczny: biżuteria nabiera indywidualnych cech, a antykwaryczna patyna – szlachetny wygląd. Wśród klientek są takie, które czekają, aż biżuteria osiągnie ten szczególny efekt. Jeżeli jednak wolisz, by powierzchnia znów zalśniła złotem lub oksydacją, proszę skontaktuj się ze mną. Ustalimy warunki odnowienia biżuterii, tak abyś była w pełni zadowolona.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl